• Świetlica

• w naszej szkole zajęcie te przeznaczone są dla dzieci mieszkających w miejscowości Lubicz, które czekają na powrót do swoich domków, a w wyjątkowych sytuacjach na zajęcia świetlicowe przychodzi dana klasa, która w wyniku zmian w planie nie ma lekcji,

• zajęcia świetlicowe dla dzieci dojeżdżających do Lubicza odbywają się w ramowych godzinach od 11.30-15.15. W tym czasie nauczyciele wychowawcy świetlicy organizują dzieciom czas poprzez:

-pomoc przy odrabianiu lekcji i pomoc w przypadku trudności w nauce,

-rozwijanie ich zdolności i zainteresowań,

-kształtowanie poprawnych relacji wewnątrz grupy,

-tworzenie prac plastycznych i dekoracji do świetlicy,

-branie udziału w kampaniach i świętach według kalendarza roku szkolnego,

-pogadankach na temat zdrowego stylu życia, prawidłowej higieny, ekologii i wielu, wielu innych ciekawych tematach :)

-wspólne granie w gry planszowe,

-organizowanie zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

• Od tego roku szkolnego świetlica dostała nowe pomieszczenie i obecnie pełni także funkcję stołówki. Znajduje się na parterze, naprzeciwko wejścia do szkoły :) Nowe miejsce jest jasne, komfortowe, a co najważniejsze wszystkie dzieci w szkole wiedzą, gdzie mają odbywać się zajęcia świetlicowe ;)