• 2015/2016

•

W roku szkolnym 2015/2016 kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” przebiegać będzie pod hasłem „Szkoła otwarta na czytanie”.

Miesiąc wrzesień

Pierwszym zaproszonym gościem była Pani dyrektor Iwona Kamzelska. Na początku wszyscy zaśpiewali piosenkę przewodnią kampanii. Następnie pani dyrektor przeczytała dzieciom dwie bajki terapeutyczne: „Opowieść o papudze żółtej jak cytryna” oraz „Opowieść o jednym takim, co wstawał lewą nogą”. Wszyscy uważnie słuchali czytanych opowieści, bo doskonale odpowiadali na pytania do tekstów. Słuchacze dowiedzieli się, co zrobić, kiedy rano nie chce się wstać oraz jak pozbyć się „much w nosie”. Na koniec wykonano pamiątkowe fotografie. Kolejne czytanie z udziałem zaproszonego gościa odbędzie się w październiku. Zapraszamy.

Miesiąc pażdziernik

W środę 21 października 2015.r. w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” wziął udział pan burmistrz - Mateusz Feder.  Na początku wszyscy zaśpiewali piosenkę przewodnią kampanii. Następnie pan burmistrz przeczytał dzieciom dwa kolejne opowiadania terapeutyczne: „Opowieść o stokrotce” oraz „Opowieść o dziecku, które boli brzuch”. Wszyscy uważnie słuchali czytanych opowieści, bo doskonale odpowiadali na pytania zadawane przez pana burmistrza. Słuchacze dowiedzieli się, że nie wolno wyśmiewać się z innych osób a o problemach w szkole należy rozmawiać z nauczycielami i z rodzicami w domu. Na koniec wykonano pamiątkowe fotografie. Kolejne czytanie z udziałem zaproszonego gościa odbędzie się w listopadzie. Zapraszamy.

Miesiąc listopad

W piątek 13 listopada odbyło się listopadowe czytanie. Zaproszonymi gośćmi byli: pan Krzysztof Grochala - przewodniczący Rady Miejskiej w Strzelcach Krajeńskich oraz pani Jadwiga Janusz – zastępca przewodniczącego. Lektorzy przeczytali dwa wiersze z serii „Bajki wierszem”. A były to: „Ballada o kapryśnej królewnie” Wiery Badalskiej oraz „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima. Wszyscy uważnie słuchali czytanych bajek, bo doskonale odpowiadali na pytania do tekstów. Czytanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Pan Krzysztof Grochala przekazał dzieciom informacje na temat pracy radnych i Rady Miejskiej. Padły też pytania do gości. Weronika z klasy drugiej: „Czy oprócz pracy radnego, coś jeszcze Pan robi?”. Szymon z klasy drugiej uzyskał odpowiedź na pytanie: „Ile lat trwa Pana służba radnego?”. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych fotografii. Kolejne czytanie w grudniu. Zapraszamy!

Miesiąc styczeń

Miesiąc luty

W czwartkowe przedpołudnie  25 lutego odbyła się kolejna edycja czytania. Zaproszonym gościem był pan Marek Halasz - Przewodniczący Rady Powiatu w Strzelcach Krajeńskich. Lektor przeczytał dzieciom dwa wiersze z serii „Bajki wierszem”. Najbardziej rozbawił słuchaczy wiersz o tygrysie w kwiatki. Duże zainteresowanie wzbudziła również opowieść wierszem pisana o niedzieli i jej pociechach. Wszyscy uważnie słuchali czytanych bajek, bo doskonale odpowiadali na pytania do tekstów. Czytanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Pan Marek Halasz przekazał dzieciom informacje na temat pracy radnych i Rady Powiatu strzelecko - drezdeneckiego. Padły też pytania do gościa. Cezary z klasy piątej: „Nad czym obecnie radni pracują?”. Wiktor  z klasy trzeciej uzyskał odpowiedź na pytanie: „Ile lat Pan pracuje w Radzie Powiatu?”. „Starszyzna” bez zająknięcia wymieniła wszystkie gminy, które wchodzą w skład powiatu. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych fotografii. Kolejne czytanie w marcu. Zapraszamy!

Miesiąc marzec

W środę 16 marca odbyło się kolejne czytanie. W rolę lektorów wcieliły się panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Strzelcach. Pani Dorota Kowalik przeczytała bajkę a uczniowie sami wyciągnęli z niej morał. Pięknie powiedział Wiktor z klasy trzeciej: „Ludzie powinni sobie nawzajem pomagać, a dzieci nie muszą się bać, gdy proszą o pomoc”. Duże zainteresowanie wzbudziła również opowieść z którą zapoznała słuchaczy pani Danuta Marek. Wprowadzała bowiem w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszyscy uważnie słuchali czytanych bajek, bo doskonale odpowiadali na pytania do tekstów. Czytanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec wszystkie klasy wykonały pamiątkowe fotografie. Kolejne czytanie w kwietniu. Zapraszamy!

Miesiąc kwiecień

W środę 27 kwietnia odbyło się kwietniowe czytanie. Zaproszonymi gośćmi były: pani Katarzyna Bratkowska oraz pani Sylwia Wypchło  – pracownice Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie. Lektorki wybrały i przeczytały naszym dzieciom fragmenty opowieści z literatury dziecięcej. Była to opowieść o nieśmiałych świnkach i o przygodach Mateusza. Wszyscy uważnie słuchali czytanych bajek, bo doskonale odpowiadali na pytania do tekstów. Czytanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Panie przekazały dzieciom informacje na temat pracy bibliotekarza. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych fotografii. Kolejne czytanie w maju. Zapraszamy!

Miesiąc maj

Ostatnia kampania „Cała Polska czyta dzieciom” odbyła się w dniu 25 maja 2016r.

Włączyła się do niej pani Agata Małecka, mama trojga dzieci naszej szkoły. Pani Agata przeczytała wszystkim wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne edycje czytania.