• Nasze działania - rok szkolny 2021/2022

• Inauguracja działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza

• Początek roku szkolnego - i pierwsze spotkanie wolontariuszy. To ci, którzy sami, bez przymusu, z potrzeby serca chcą i pomagają innym. Mają młodzieńczy zapał, są pełni sprawstwa, ale przede wszystkim posiadają OGROMNE SERCE, wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka. Zarażają optymizmem!

Szkoły Klub Wolontariusza rusza z działaniami w roku szkolnym 2021/2022. ZAPRASZAMY INNYCH CHĘTNYCH!!! 🤸‍♀️👏👍😊😁

• Kredkobranie

• Jeszcze tylko do jutra (30. 09.2021.) Szkolny Klub Wolontariusza organizuje akcję "Kredkobranie", pomagając w ten sposób dzieciom zamieszkującym na kresach wschodnich. Na czym polega akcja? - na zbiórce artykułów szkolnych (zeszytów, kredek, pisaków, długopisów, bloków rysunkowych, farbek, plasteliny, bibuły, karteczek samoprzylepnych). Ta ogólnopolska akcja charytatywna wspierająca naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej, jest zbiórką publiczną zajerestrowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz objęta honorowym patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Jej organizatorem jest Fundacja Ignatianum.

• Podsumowanie akcji Kredkobrania

• Tyle uzbieraliśmy w akcji Kredkobranie. Zaangażowali się w nią nie tylko wolontariusze, ale cała społeczność szkolna, którą ochoczo wsparli zerówkowicze. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom💗❤️🧡💛💚💙💜🤎

• Podsumowanie akcji Kasztobrania

• Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził akcję "Kasztanobranie". Zebrane prawie 3 worki kasztanów zostaną przeznaczone dla zwierząt dokarmianych w okresie zimowym. Zbiory zostaną odebrane przez zaprzyjaźnione z Nadleśnictwem Strzelce Kraj. koło łowieckie.

• Happening

• Starsi wolontariusze (kl. VII I VIII) spotkali się w środę 23.02.2022. na happeningu, by w milczeniu zaprotestować przeciwko wszelkim działaniom Federacji Rosyjskiej, których celem jest zamach na suwerenność Ukrainy. Uczniowie w rozmowie z opiekunem wolontariatu wykazali się dużą wiedzą na temat pokojowych  postanowień podpisanych kilka lat temu w Mińsku przez Federację Rosyjską, a złamanych wczoraj przez wojska wysłane przez Władymira Putina do Doniecka w "celach pokojowych" . Ukraina i Rosja są sąsiadami naszego kraju. "Nie chcemy wojny" - stwierdził Szkolny Klub Wolontariusza.

• Pomoc dla uchodźców

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Wszyscy Ludzie Dobrej Woli!

Nasza Szkoła włącza się w akcję pomocy dla sąsiadów z Ukrainy.

Nasze działania będą przebiegały w następujących obszarach:

I.          LISTA OFICJALNYCH ZWERYFIKOWANYCH ZBIÓREK

Ponieważ w ostatnim czasie utworzono wiele zbiórek pieniężnych, chcielibyśmy przedstawić Państwu sprawdzone fundacje, które w rzetelny sposób zbierają środki dla uchodźców z Ukrainy, a nie podszywają się pod organizacje i wyłudzają w ten sposób pieniądze.

• Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło stronę https://pomagamukrainie.gov.pl/ , za pośrednictwem której będzie koordynować pomoc.
          •  Polska Akcja Humanitarna- pieniądze można wpłacać przez stronę www.pah.org.pl/wplac/?form=ukraina
          • Polska Misja Medyczna – pieniądze można wpłacać na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z tytułem UKRAINA
          •  Polski Czerwony Krzyż – wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem UKRAINA
          • UNICEF – wesprzeć akcję można na stronie: https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy
          • Na terenie naszego powiatu osobami koordynującymi pomoc są: z ramienia UMiG A. Kobelak i M. Feder, z ramienia starostwa I. Rosińska.

II.          ZBIÓRKA W SZKOLE

Od dzisiaj, tj. 01.03.2022.będziecie mogli dostarczyć do szkoły najpotrzebniejsze rzeczy dla uchodźców:

1.      ŚRODKI HIGIENY I CZYSTOŚCI (podpaski, płyny do kąpieli, szampony, mydło, dezodoranty, pasty i szczoteczki do zębów, papier toaletowy, ręczniki papierowe, grzebienie)

2.      PAMPERSY (od najmniejszych rozmiarów), chusteczki dla niemowląt

3.      ŚPIWORY

4.      LATARKI

5.      POWERBANKI

6.      ZESTAWY PIERWSZEJ POMOCY (plastry, opaski uciskowe, bandaże wszelkiego rodzaju i rozmiarów, płyny odkażające rany typu octenisept, jałowe opatrunki)

7.      ZABAWKI DLA DZIECI + ZABAWKI NA DWÓR (piłki, hula hop, zabawki do piasku, rowerki dziecięce).

Wszystkie przyniesione rzeczy prosimy składować w przedsionku głównego wejścia do szkoły w godzinach pracy szkoły  (7.00 – 15.00).

Wiemy, że macie wielkie serca i zawsze chętnie pomagacie!!!

• Pomoc do uchodźców z Ukrainy

• Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Wszyscy Przyjaciele Szkoły!!
            Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zebrane dary zostaną przekazane do UMiG w Strzelcach Kraj., który jest organem prowadzącym szkołę. Zbiórkę będziemy prowadzili dalej, ponieważ wojna u naszego sąsiada trwa nadal i pomoc, nie tylko na początku, ale długofalowa, jest Im niezbędna. Dziękujemy za okazane serca🤍❤️💙💛

• Nasze dary dla uchodźców

• Dary dla uchodźców z Ukrainy zebrane, przeliczone, spakowane i protokół sporządzony. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! Kochani - Uczniowie, Rodzice - jesteście wyjątkowi i wspaniali!!! 💕💞💓💗💖❤️

• Efekty jesiennych prac