• 2018/2019

• CAŁAPOLSKA CZTA DZIECIOM

M-C LISTOPAD

Obchody 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się już miesiąc wcześniej, kiedy na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne.  W bibliotece szkolnej powstała makieta dawnego grodu, którą wykonali uczniowie w ramach zajęć bibliotecznych. Pani Iwona Kamzelska prowadziła z uczniami zajęcia ta temat powstania i początków państwa polskiego. W przeddzień uroczystości szkolnych nasi wolontariusze wraz z opiekunkami: panią Moniką Grabowską i Izabelą Mecha, upiekli babeczki biało – czerwone, które zostały ozdobione miniaturowymi flagami państwowymi.  Natomiast wszyscy uczniowie od przedszkola do klasy VIII wraz z wychowawcami wykonywali kotyliony, aby ozdobić swój strój galowy. W piątek 9 listopada cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. W tym roku narodowe święto zostało połączone z ogólnopolską kampanią Cała Polska Czyta Dzieciom. Na początku uroczystości zaprezentowali się zerówkowicze oraz pięciolatki . Maluchy skocznie zatańczyły krakowiaka  w strojach przygotowanych na tę okazję przez wychowawczynię panią Jolantę Kańczugę.  Następnie dyrektor szkoły pani Jolanta Dobosz powitała gości specjalnych ze Stowarzyszenia Sybiraków w Strzelcach Krajeńskich : panią Walentynę Szeliga i panią Halinę Szut. Panie zaprezentowały poezję o tematyce patriotycznej. Potem opowiadały o swoich przeżyciach w czasie zsyłki na Sybir. Była do żywa lekcja historii, której nie spotkamy na kartach podręczników szkolnych. Uczniowie zadali paniom dużo pytań dotyczącyh ówczesnego życia na Syberii. Punktualnie o godz. 11:11 został odśpiewany hymn państwowy, a nasi uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych. Wspólnie odśpiewano „Piechotę”, „Pierwszą Brygadę”, „Rotę”, „Przybyli ułani”. Na koniec wykonano pamiątkowe fotografie. Nad całością uroczystości czuwały panie: Bożena Harazińska i Katarzyna Cichowska.

Już 21 listopada odbędzie się w naszej szkole teleturniej Kocham Cię Polsko. Zapraszamy!

M-C MARZEC

Kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii odbyło się w środę 26 marca br. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Spotkanie połączone było z zajęciami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy. Zaproszony gość, pan Radosław Rożek przeczytał dzieciom opowiadanie, które dotyczyło sytuacji niebezpiecznych. Dopełnieniem do czytania była prezentacja multimedialna, z której uczniowie dowiedzieli się, jak postępować, aby uniknąć zagrożeń. Kulminacyjnym punktem spotkania była praktyczna lekcja udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzili ją wszyscy uczniowie. Dzięki ćwiczeniom dzieci doświadczyły, jak trudna i odpowiedzialna jest praca ratownika medycznego.