• ROK SZKOLNY 2016/2017

WIOSENNY TEATR

Nasz teatr „Pampalary” po raz kolejny występował dla mieszkańców Tuczna i Lubicza oraz dla zaproszonych gości. Występy odbyły się w niedzielę 11 czerwca. W Tucznie odbył się korowód przez wieś, w którym aktorzy okrzykiem „Czary – mary Pampalary” zapraszali wszystkich na spektakl pt. „Krzesło”.  Wielu mieszkańców odpowiedziało na nawoływania i przybyło na występ. Plac przed salą wiejską pękał w szwach. Wśród gości był burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder, który podarował naszym aktorom książkę ze zbiorem legend strzeleckich.  W Lubiczu na sali wiejskiej zgromadziło się bardzo dużo osób. Pani dyrektor Jolanta Dobosz powitała zaproszonych gości: wicestarostę Bogusława Kierusa, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Jadwigę Janusz, wicedyrektor  Samorządowego Centrum Obsługi Placówek Oświatowych Monikę Sikorę oraz księgową Agnieszkę Goździcką. Był również sołtys Ryszard Petrykowski oraz panie z Koła Gospodyń. Występ naszych aktorów wywołał wiele emocji, a mali widzowie reagowali spontanicznym śmiechem. Po występie na widownię czekała niespodzianka. Został wyświetlony film, który swoją premierę miał 21 stycznia podczas 20-lecia teatru Pampalary. Po występie pan wicestarosta oraz pani wiceprzewodnicząca gratulowali występu i podarowali aktorom słodycze. Na koniec  w imieniu Rady Rodziców pani Beata Suszczyńska zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

Wszystkim za wszystko dziękujemy i zapraszamy na kolejne występy.

W środę 10maja nasze „Pampalary” wzięły udział w Powiatowych Spotkaniach Teatralnych w ramach Lubuskiej Gali Teatralnej PRO ARTE 2017. Aktorzy wystawili sztukę pt. „Krzesło”, nad którą pracowali w drugim semestrze. Występ był bardzo udany, a wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Gratulujemy zwycięzcom, a naszym aktorom życzymy sukcesów.

PAMPALARY LAUREATEM

W środę 11 stycznia 2017 roku w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się Powiatowe Spotkania Jasełkowe. Teatr „Pampalary” wystawił spektakl pt. „Uwierzcie w Boże Narodzenie”, za który otrzymał nominację do spotkań wojewódzkich. Gala Wojewódzka odbędzie się 26 stycznia 2017 roku w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze.

Życzymy powodzenia w Zielonej Górze!

Jubileusz 20 – lecia „Pampalar”

W sobotnie popołudnie 21 stycznia 2017 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Szkolny teatr „Pampalary” obchodził jubileusz na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: w imieniu wicemarszałka województwa lubuskiego  - pani Sylwia Płócienniczak, lubuski kurator oświaty – pani Ewa Rawa, wicestarosta powiatu strzelecko – drezdeneckiego – pan Bogusław Kierus, przewodniczący Rady Powiatu – pan Marek Halasz, burmistrz Strzelec Krajeńskich – pan Mateusz Feder , wiceprzewodnicząca – pani Jadwiga Janusz i radni Rady Miejskiej,  dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., dyrektor Strzeleckiego Ośrodka Kultury – pan Eryk Szurko, dyrektor Samorządowego Centrum Obsługi Placówk Oświatowych - pan i Zbigniew Pytel wicedyrektor pani Monika Sikora, dyrektorzy gminnych szkół podstawowych, w imieniu nadleśniczego Nadleśnictwa w Strzelcach Kraj. – pani Daria Wyrembelska - Wacławska, prezes Przedsiębiorstwa w Gospodarki Komunalnej – pan Grzegorz Rakiej, sołtysi wsi Tuczno i Lubicz, koła gospodyń wiejskich, nauczyciele, Rada Rodziców szkoły, sponsorzy i przyjaciele szkoły. Telewizję Polską oddział w Gorzowie Wlkp. reprezentowała pani Agata Sendecka. Na Gali nie zabrakło absolwentów Pampalar i tłumnie zgromadzonych rodziców. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Jolanta Dobosz, która odczytała list gratulacyjny od lubuskiego wojewody - pana Władysława Dajczaka. Następnie przemówienia wygłosiły: opiekunka zespołu oraz absolwentka – pani Katarzyna Bajsztok. Następnie wszyscy obejrzeli krótką projekcję pt. „20 lat minęło”. W czasie oglądania wielu osobom zakręciła się łezka w oku. Później pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom podziękowania. Otrzymali je wszyscy, którzy okazali pomoc, wielkie serce  oraz pomocną dłoń. Absolwenci dostali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło wspólnych fotografii, kwiatów i prezentów. Oczekiwanym punktem uroczystości był występ obecnych „Pampalarów”. Aktorzy wystąpili w sztuce pt. „Uwierzcie w Boże Narodzenie”, za którą otrzymali gromkie brawa. Gala zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców i panie z koła gospodyń wiejskich.

„Jeden z największych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.”    Carroll Levis

Za wielkie dobro i pomoc gorąco dziękuję

Katarzyna Cichowska – opiekun „Pampalar”