• ROK SZKOLNY 2015/2016

•                   Pampalary w teatrze

W środę 27 stycznia grupa teatralna „Pampalary”  otrzymała komunikat: „Nie wyłączajcie odbiorników, a najlepiej przyjdźcie do Teatru w Gorzowie Wlkp. i wysłuchajcie wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima w wybornej, niespotykanej interpretacji aktorów, zwierząt i ….. innego ptactwa”. I tak się stało. Przed spektaklem pod okiem doświadczonego aktora, każdy mógł przypomnieć sobie niektóre wiersze Tuwima i Brzechwy, a także sprawdzić swoją sprawność fizyczną , wykorzystując rekwizyty ze  sztuki. To była świetna zabawa. Potem zagrało ptasie radio dla małych, większych i największych, wielbicieli dobrej zabawy. Lista przebojów obejmowała takie utwory jak: Ptasie Radio, Lokomotywa, Kaczka Dziwaczka, Pan Maluśkiewicz, Słoń Trąbalski, Rzepka, Leń i wiele, wiele innych. Jednym słowem te wierszyki to były niezłe wybryki w wykonaniu: Cezarego Żołyńskiego, Anny Łaniewskiej, Karoliny Miłkowskiej-Prorok,
          Jana Mierzyńskiego, Artura Nełkowskiego, Kamili Pietrzak-Polakiewicz i Joanny Rossa
          .
          Po sztuce „mali aktorzy” rozmawiali z profesjonalistami na temat pracy aktora. Dowiedzieli się m.in. w jaki sposób można uniknąć tremy przed występem, jakie ćwiczenia dykcyjne wykonywać w domu, jak współpracować w zespole, na czym polega praca akustyka, reżysera, scenografa. Następnie dzieci poznały pracę teatru od kulis. Były w pracowni plastycznej, stolarskiej, krawieckiej. Dużo emocji dostarczyła zespołowi wizyta w charakteryzatorni. Można było przymierzyć perukę lub przymierzyć dowolne nakrycie głowy. Na koniec „mali aktorzy” pełni wrażeń zjedli posiłek w Mc Donalds. Był to kolejny wyjazd z zakresu tematyki edukacji teatralnej. Opiekę nad zespołem sprawowały: Maria Jankowska i Katarzyna Cichowska.

Koncert Noworoczny

W niedzielne popołudnie 31 stycznia 2016 roku w Tucznie i Lubiczu po raz kolejny zagrały „Pampalary”.  Wśród widowni obecni byli zaproszeni goście: Bogusław Kierus – wicestarosta powiatu strzelecko – drezdeneckiego, Marek Halasz – przewodniczący Rady Powiatu, Mateusz Feder – burmistrz Strzelec Krajeńskich, Agnieszka Goździcka – księgowa w Zespole Wychowawczo – Oświatowym oraz ksiądz Kazimierz Noculak. Gości, mieszkańców, rodziców powitała pani dyrektor Iwona Kamzelska. Koncert podzielony był na dwie części . W pierwszej swoje umiejętności gry na flecie prostym zaprezentowali uczniowie klasy V i VI. Kolędę „Lulajże Jezuniu” zagrały: Hanna Jankowska, Daria Klimkowska, Kaja Trop oraz Anna Brandt. Natomiast uczniowie klasy VI: Malwina Pawłowska, Klaudiusz Grzegocki, Michalina Pawłowska, Kinga Budnicka  popisowo wykonali kolędy: „Bóg się rodzi” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.  W drugiej części aktorzy z teatru „Pampalary” wystawili spektakl pt. „Zabawa w jasełka”. Dzieci wcieliły się w następujące role:

Maryja – Anna Brandt kl. V

Józef – Julia Szymańska kl. IV

Herod – Klaudiusz Grzegocki kl. VI

Słudzy Heroda – Michał Klimas kl. III, Wiktor Zajkowski kl. III

Trzej królowie – Malwina Pawłowska kl. VI, Karolina Brandt kl. VI, Michalina Pawłowska kl. VI

Anioły – Sara Czarnuszkiewicz kl. III, Daria Klimkowska kl. V, Kaja Trop kl. V, Michał Klimas kl. III

Diabły- Antoni Pawłowski kl. III, Oliwia Sydoruk kl. IV, Julia Szymańska kl. IV, Wiktor Grudka kl. III,

Pasterki  – Partycja Nawrot kl. III, Anna Deniszczuk kl. III, Marika Deniszczuk kl. IV, Justyna Jankowska kl. VI,

Pasterze - Wiktor Zajkowski kl. III, Antoni Pawłowski kl. III

„Jasełka się udały, choć się trochę poplątały. Gdy się mówi wierszem o czasach dawnych i dzisiejszych”. Tymi słowami posumował występ Wiktor z klasy III. Zespół został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami. Zaproszeni goście gratulowali wszystkim odwagi oraz pomysłu na spektakl. Od pana wicestarosty i pana przewodniczącego Rady Powiatu „Pampalary” otrzymały słodycze oraz gry planszowe. Natomiast pan burmistrz przekazał kosz owoców. W Lubiczu sala wiejska pękała w szwach. Cały występ został nagrany przez TVP Gorzów. Chętne dzieci udzieliły wywiadu do Felietonu Lubuskiego. Koncert zakończył się miłym akcentem. Panie z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek. Podziękowania należą się absolwentce Karolinie Brandt, która bez wcześniejszego przygotowania zagrała rolę króla.

Do wszystkich zaangażowanych w działalność teatru kieruję słowa wdzięczności

Opiekun: Katarzyna  Cichowska

Powiatowe Spotkania Teatrów PRO ARTE 2016.

W środę 11 maja 20116.r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się Powiatowe Spotkania Teatrów PRO ARTE 2016. Teatr „Pampalary” wystąpił ze sztuką pt. „Zaklęta Baszta Czarownic”. Spektakl powstał na motywach legend strzeleckich. Pracę aktorów doceniło jury: Beata Chorążykiewicz oraz Bartosz Bandura /aktorzy Teatru J. Osterwy w Gorzowie Wlkp./. Zespół otrzymał nominację na Wojewódzką Galę Teatralną, która odbędzie się w dniach 30-31.05.2016r. w Międzyrzeczu.

Gratulujemy! Powodzenia w Międzyrzeczu!

„Pampalary” rok szkolny 2015/2016

1. Sara Czarnuszkiewicz                              19. Klaudiusz Grzegocki