• ROK SZKOLNY 2017/2018

Pampalary na Lubuskiej Gali Teatralnej

W dniach 28 i 29 maja 2018 w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się Finał wojewódzki Lubuskiej Gali Teatralnej w kategorii Scena Dziecięca.

W finale brało udział 18 grup teatralnych z województwa lubuskiego.  Rada Artystyczna w składzie: Ida Ochocka – przewodnicząca; aktorka i instruktor teatralny. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Obecnie prowadzi własne Studium Teatralne dla Dzieci i Młodzieży. Joanna Koc – aktorka i instruktor teatralny. Obecnie aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze oraz doktorantka na Wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. James Malcolm – absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Obecnie aktor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze,

gratulowała uczestnikom wysokiego poziomu aktorskiego. Podziękowała
          – wszystkim uczestnikom za udział w Finale wojewódzkim, zaangażowanie i kreacje aktorskie

– instruktorom za ich pracę, przygotowanie spektakli i młodych aktorów,
          – ekipie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury z dyrektorem Jackiem Filipkiem na czele za wspólną organizację finału.

Nasi aktorzy tym razem wrócili bez nagród, ale z wielkim bagażem doświadczeń.

Życzymy powodzenia w kolejnych edycjach Pro Arte.

Pampalary Laureatem

16 maja w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się prezentacje powiatowe grup w przeglądzie Lubuskiej Gali Teatralnej realizowanego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018.W przeglądzie udział wzięły 3 zespoły z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Rada Artystyczna prezentacji w składzie: Weronika Osowiec, Anna Łaniewska, Kamila Pietrzak-Polakiewicz postanowiła nominować do finału wojewódzkiego zespoły:

Teatr PAMPALARY  ze Szkoły Podstawowej w Tucznie za spektakl pt. „Warto być dobrym”.

Teatr PSOTNE DUSZKI ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie za spektakl pt. „Chłopcy z żelaza”
          Teatr ABRA KADABRA ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury za spektakl pt. „Kopciuszek”
          Rada Artystyczna podziękowała uczestnikom za ogromny wkład i pracę włożony w przygotowanie spektakli. Życzyła nauczycielom oraz ich podopiecznym radości tworzenia i prezentacji swoich osiągnięć w trakcie występów teatralnych na Ziemi Lubuskiej.

Naszym artystom życzymy powodzenia na wojewódzkiej gali w Sulęcinie 29 maja br.

KONCERT  NOWOROCZNY

Tradycją w naszej szkole jest coroczny koncert, w którym teatr „Pampalary” prezentuje swój dorobek artystyczny. W tym roku prezentacje rozpoczęły się w sali wiejskiej w Lubiczu. Wśród zaproszonych gości byli: wicestarosta Bogusław Kierus, burmistrz Mateusz Feder, przewodnicząca Rady Miejskiej Jadwiga Janusz, sołtys wsi Ryszard Petrykowski, ksiądz Kazimierz Noculak oraz pani Maria Jankowska, która od wielu lat współpracowała z teatrem a teraz jest emerytowanym nauczycielem. Na wstępie aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Wykonali kolędy na fletach  uczniowie klas: V, VI i VII. Tuż po nich wystąpił  Michał Klimas, uczeń klasy piątej, który był jednym z czołowych solistów musicalu pt. „Akademia Pana Kleksa” i zagrał na deskach Filharmonii Gorzowskiej. Michał zaśpiewał jedną ze swoich partii solowych. Na koniec aktorzy wystawili spektakl jasełkowy pt. „A gdzie narodzenie Pana?” Spektakl wywołał wśród widowni ogromne emocje, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wicestarosta, Burmistrz oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej wręczyli wspaniałym wykonawcom kosze słodyczy. Salę na występy przygotowała pani Maria Sulej, której składamy podziękowania. Po występach w Lubiczu grupa zaprezentował ten sam repertuar w Szkole w Tucznie. Tutaj dyrektor szkoły pani Jolanta Dobosz odczytała list od wojewody Władysława Dajczaka oraz powitała wicemarszałka Romualda Gawlika, ponownie burmistrza Mateusza Federa oraz radnego Rady Miejskiej pana Janusza Jarząbka. Wicemarszałek obdarował występujących książkami i pogratulował wspaniałego występu. Na wszystkich obecnych czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz Radę Rodziców. Rada Rodziców spisała się na medal. Na podziękowanie zasługują: pani Justyna Klimkowska, pani Magdalena Pawłowska, państwo Hanna i Grzegorz Zajkowscy, państwo Małgorzata i Władysław Nawroccy, państwo Magdalena i Marcin Klimasowie,  państwo Dorota i Daniel Jażdżyk, pani Weronika Tecław, pani Agata Małecka, pani Katarzyna Wiśniewska, pani Karolina Świerkowska. Nad całością czuwały panie: Julita Jurcz, Anna Niszczot i Katarzyna Cichowska.

POWIATOWY PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH I JASEŁKOWYCH

We wtorek 23 stycznia br. odbyły się kolejne spotkania jasełkowe w ramach programu PRO ARTE 2018. Wziął w nich udział nasz teatr „Pampalary” oraz Teatr Abra Kadabra ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury i Studio Teatralne z Gorzowa Wlkp. Nasi aktorzy otrzymali wyróżnienie. Gratulacje dla wszystkich!

SZKOLNY PROGRAM ROZWIJANIA ZDOLNOŚCI I TALENTÓW

W roku szkolnym 2017/18 Lubuski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do włączenia się do Programu Wspierania Zdolności i Talentów „Lubuscy poszukiwacze talentów”. Głównym celem programu jest wspieranie i rozwijanie uzdolnień uczniów szkół województwa lubuskiego. Nasz teatr przystąpił do programu i systematycznie będzie realizował założenia SZKOLNEGO PROGRAMU ROZWIJANIA ZDOLNOŚCI I TALENTÓW. Wszystkim aktorom życzymy wspaniałych sukcesów.

SzkolnyPROGRAM_Wspierania_zdolnosci_i_talentow.docx